تبلیغات
شگفتی ها - مطالب فروردین 1391

بزرگترین دایناسور پردار تاریخ زمین

نویسنده :نیما
تاریخ:31 فروردین 91-00:13

گروهی از دیرینه شناسان چینی توانستند بقایای فسیلی بزرگترین جانور پردار تاریخ زمین را که ۱۲۵ میلیون سال قبل در شرق آسیا می زیسته است را کشف کنند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : شگفتی‌های طبیعت 

معبد پارتنون در یونان

نویسنده :نیما
تاریخ:31 فروردین 91-00:03

معبد «پارتنون» (Parthenon)، این ساختمان سفید باشکوه، قرن‌هاست بر فراز تپه‌ای در «آکروپلیس»، در نزدیکی شهر آتنِ یونان ایستاده، در برابر آسمان آبی می‌درخشد و زیبایی‌اش را به رخ می‌کشد.


ادامه مطلب


تصاویر میکروسکوپی جالب

نویسنده :نیما
تاریخ:30 فروردین 91-23:46

«برندن برول» نویسنده ای که در زمینه مطالب علمی و بهداشتی تخصص دارد مجموعه ای بی نظیر از تصاویر میکروسکوپی الکترونی جمع آوری کرده و در قالب کتابی به نام «ریزجهان» منتشر کرده است. 


ادامه مطلب


پنج گنج بزرگ گمشده ی دنیا

نویسنده :نیما
تاریخ:30 فروردین 91-23:11

در تاریخ اتفاقات بسیاری افتاده که کنکاش برای یافتن دلایل آن، امروز یکی از دغدغه‌های محققان و علاقه مندان به تاریخ به شمار می رود. کشف راز ناپدید شدن و تلاش برای یافتن گنج و ثروتهای عظیم پادشاهان یکی از جذاب ترین بخشهای تاریخ است.


ادامه مطلب


تندیس غول پیکر بودا در چین

نویسنده :نیما
تاریخ:30 فروردین 91-22:57

هیولا‌های بسیاری در افسانه‌های قدیمی چین زندگی می‌کنند. یکی از آن هیولا‌ها، هیولایی است که در رودخانه‌ها زندگی‌می کند و بسیار ناآرام و خشمگین است. افسانه‌ها می‌گویند هیولاهای رودخانه بیشتر در محل تلاقی دو رودخانه‌ زندگی می‌کنند. به همین خاطر، رودخانه‌ها دائما در حال طوفان، تلاطم، آشفته از ریزش سنگ و رسوبات و در آخر جاری شدن سیل هستند.


ادامه مطلب


زامبی ها در جنگل

نویسنده :نیما
تاریخ:30 فروردین 91-16:13

فیلم های ترسناک می بینید؟ سری رزدینت اویل را بازی کرده اید؟ اگر اینطور هست حتما با واژه زامبی آشنایی دارید. موجودی خوفناک که در یک جهش زیستی ویژگی ها و رفتارهایی وهم انگیزی پیدا می کند و می تواند آن صفات را به اطرافیانش نیز منتقل کند. 


ادامه مطلب

نوع مطلب : شگفتی‌های طبیعت 

مثلثی به نام برمودا

نویسنده :نیما
تاریخ:30 فروردین 91-15:33

در اقیانوس اطلس، منطقه شگفت انگیزی وجود دارد که تاکنون، تعداد زیادی از هواپیماها و کشتی‌ها، بی آنکه نشانه ای از خود برجای گذارند، به طرز اسرارآمیزی در آنجا ناپدید شده اند.


ادامه مطلب

نوع مطلب : شگفتی‌های طبیعت 

معمای شگفت انگیز قطرات شبنم بر گلبرگ های رز

نویسنده :نیما
تاریخ:29 فروردین 91-02:46

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چرا قطرات بسیار کوچک شبنم که روی گلبرگ‌های گل رز ایجاد می‌شوند، حتی با وارونه کردن شاخه‌های گل هم نمی‌افتند؟ این معمایی است قدیمی که سالیان طولانی ذهن بسیاری از دانشمندان و محققان را به خود مشغول کرده بود، اما بتازگی محققان به یافته‌های جدیدی در این زمینه دست یافته و آن را درخصوص دیگر مواد مصنوعی مورد بررسی و آزمایش قرار داده‌اند

ادامه مطلب

نوع مطلب : شگفتی‌های طبیعت 

خشایارشا نابغه ای در استفاده از تاکتیکهای جنگی

نویسنده :نیما
تاریخ:29 فروردین 91-02:31

مردی که پادشاه بیشتر جهان شناخته شده آن روز بود ، در شوش دوردست، بدون آگاهی یونانیان که پیروزی خود بر داتیس و آرتافرن را جشن گرفته بودند ، در حال طرح ریزی نقشه های تازه ای علیه آنان بود…


ادامه مطلب
  • تعداد صفحات :9
  • 1  
  • 2  
  • 3  
  • 4  
  • 5  
  • 6  
  • 7  
  • ...